"Hayatımız Proje"

Firma Profili

İstanbul Kurumsal Gelişim (İKG) olarak bizler, 17 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. Kurumumuz, vizyonunu proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen şirket olmak şeklinde belirlemiştir. Bu amacı gerçekleştirmek için proje yönetimi konularında uzmanlığımızı ve araştırmalarımızı her geçen gün daha da arttırmak ve elde ettiğimiz bilgi birikimini eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizle paylaşıma açmak gayretindeyiz.

Geçtiğimiz bu 17 yıllık sürede kurumumuz 2.000’den fazla firmanın 40.000’den fazla katılımcısına eğitim hizmeti vermiştir. Kurumumuz eğitim sektöründe çalışmalarına ilk olarak İTÜ Vakfı bünyesinde başlamış daha sonra 2003 yılı başında bağımsız bir şirket olarak sektörde yer almıştır.

Farklı sektörlerde iş deneyimine sahip, uzman danışman kadromuz, eğitimlerini sektörlere göre düzenlenmiş vaka çalışmalarıyla zenginleştirmekte ve aktarılan bilgilerin iş hayatında nasıl kullanılabileceğini örneklerle göstermektedirler.

Açık kurs ve Kuruma özel eğitimlerin yanısıra İKG,  Türkiye’de ilk defa“Proje Yönetimi Sertifika Programı” nı düzenlemiştir. Bugüne kadar düzenlediği “Proje Yönetimi Sertifika Programları”nın sayısı 200'e ulaşmıştır. Bu programda katılımcılara tüm dünyada genel kabul görmüş PMI® (Project Management Institute®) metodolojisine göre Proje Yönetimi eğitimleri verilmekte ve yine PMI®’ın düzenlediği PMP® (Project Management Professional®) sertifikasyonu sınavına hazırlık yapılmaktadır.