"Hayatımız Proje"

Firma Profili

 

İstanbul Kurumsal Gelişim (İKG), 20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Vizyonu, proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen bir kurum olmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için proje yönetimi dalında uzmanlığını ve araştırmalarını her geçen gün daha da arttırmak ve elde ettiği bilgi birikimini eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle paylaşıma açmak gayretindedir.


 

Geçirilen 20 yıllık sürede İstanbul Kurumsal Gelişim 2.000’den fazla firmadan 50.000’den fazla katılımcıya eğitim hizmeti vermiştir. Eğitim sektöründe çalışmalarına ilk olarak İTÜ Vakfı bünyesinde başlamış daha sonra 2003 yılı başında bağımsız bir şirket olarak sektörde yer almıştır. 


 

İKG, Proje Yönetimi alanında dünyaca kabul gören Project Management Institute® (PMI®) tarafından akredite edilerek, öncelikle Registered Education Provider (R.E.P.) belgesini almıştır. Ardından Kasım 2005 itibariyle GLOBAL R.E.P. unvanına sahip olmuştur. 

 

R.E.P. unvanı almaya hak kazanan İstanbul Kurumsal Gelişim’in tüm eğitim içerikleri, eğitim dokümanları, eğitmenlerin yetkinlikleri (Project Management Professional® - PMP® unvanları), referansları, hizmet kalitesi akreditasyon sürecinde ayrıntılı olarak incelenmiştir. 

 

22 Temmuz 2020'de ise İKG yine bir ilke imza atarak, Project Management Institute® (PMI®) tarafından onaylanan Türkiye'nin İLK Authorized Training Partner (ATP) eğitim kurumu olmuştur.
 

İKG, gerçekleştirdiği açık kurs ve kuruma özel çeşitli eğitimlerinin yanı sıra, proje yönetimi alanında en kapsamlı içerik ile Türkiye’nin ilk “Proje Yönetimi Sertifika Programı” nı düzenleyen eğitim kurumu olmuştur. Bugüne kadar düzenlediği “Proje Yönetimi Sertifika Programları” nın sayısı 300’ü aşmıştır. Bu programda katılımcılara, tüm dünyada kabul görmüş PMI® metodolojisi, vaka çalışmalarıyla zenginleştirilerek sunulmaktadır.  Farklı sektörlerde iş deneyimine sahip uzman danışman kadrosu, aktarılan bilgilerin iş hayatında nasıl kullanılabileceğini örneklerle göstermektedir.