"Hayatımız Proje"

İLK OLMAK BİZE YAKIŞIR! TÜRKİYE'NİN İLK ATP KURUMU OLDUK!

Authorized Training Partner (ATP) nedir?

 

Authorized Training Partner (ATP), Proje Yönetimi eğitimi sağlayan kurumlara PMI® tarafından verilen sertifikadır. Bir kurum ATP unvanını kazandığı zaman, şu konularla ilgili olarak PMI® tarafından denetlenen kalite kıstaslarını sağladığını göstermiş olur:

 

* Şirketin organizasyon olarak yapısının ve çalışmasının kalitesi

* Şirketin eğitmenlerinin kalitesi   

* Şirketin sunduğu eğitimlerin kalitesi

 

Biz ATP olarak ne kazandık, kişiler bizden eğitim alarak ne kazanacaklar?

 

* PMP® Sınavına Hazırlık eğitimini veren eğitmenlerimiz, PMI®’ın “Authorized Training Partner Train the Trainer – PMP® Exam Prep” sürecini tamamlamış ve ilgili sınavı başarı ile geçmiş ve eğitmen rozeti kazanmışlardır. Sizleri, PMP® Sınavına hazırlayabilme yetkinlikleri PMI® tarafından onaylanmıştır.  PMI®, “Authorized Training Partner” programı çerçevesinde eğitmen rozeti kazanmış olan kişilere, “PMI® sertifikası hedefleyen ve PMI® uygulamalarını kullanan kişilerin ve PMI® paydaşlarının profesyonel gelişimlerinin desteklenmesi” konusunda yetki vermiş olur.

 

* PMP® Sınavı Hazırlık eğitimlerimiz, PMI®’ın ATP’lere sağladığı kurs programı doğrultusunda hazırlanmıştır. PMP® Sınavına Hazırlık kursu veren ATP onayı almış şirketler, PMI® lisansına sahip ve PMI® tarafından hazırlanmış olan, PMP® kursu ile ilgili şu malzemelere ulaşabilirler: örnek sorular, sınava çalışma kitabı, örnek proje dokümanları, öğretici videolar, vs. Bizden eğitim alan katılımcılar, kendilerine verilecek olan şifreyi kullanarak, ilgili web sayfasından bu malzemelere ulaşabilirler. Bu şifrenin geçerlilik süresi bir senedir.

 

* PMI® yetkilileri Copyright konusunda hassas davranacaklarını belirtmektedirler. Bu sebepten dolayı, Copyright kuralları ile uyumlu bir şekilde çalışan bir kuruluştan Proje Yönetimi ve/veya  PMP® eğitimi almanızı tavsiye ederiz.

 

* PMI® yetkilileri ATP’den alınan bir kursun, eğitim denetimine tabi tutulmayacağını açıklamıştır. ATP olmayan bir kurumdan alınacak olan bir kurs, PMI® yetkilileri tarafından eğitim denetimine tabi tutulabilir.

 

PMI and PMP are registered marks of the Project Management Institute, Inc.