"Hayatımız Proje"

PMI - ACP® Sertifikası Hazırlık Programı


CCRS Kodu: AG03010121

PMI-ACP® sınav başarısının arttırılmasına yönelik olarak, sınavın içeriğinin anlaşılması, sınav için önemli konuların tekrarı, sıkça çıkan soru tiplerinin anlaşılması, sınav sorularının çözümü ve sınıf içerisinde tartışılması ile deneme sınavı çözümünü kapsamaktadır.

Ön Kayıt FormuTeklif Al
  • * Kurumsal veya Toplu Eğitim için

1. PMI-ACP® SINAVI HAKKINDA GENEL BİLGİLER

PMI-ACP® sınavının önemi ve içeriği ile ilgili genel bilgilerin anlatılması.

 

2. AGILE TEMELLERİ ve METODOLOJİLERİ

Agile konsepti, manifestosu, ilkeleri, Agile döngüsü ve Agile metodolojileri konuları ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

 

3. DEĞER ODAKLI TESLİMAT (VALUE-DRIVEN DELIVERY)

Değerin kıymetlendirilmesi (Assessing value), planlanması, kalitesi, teslimatı ve risk analizi ile ilgili konular ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

 

4. PAYDAŞ KATILIMI (STAKEHOLDER ENGAGEMENT)

Paydaşlar ile iletişim, yönetim özellikleri ve efektif liderlik ile ilgili konular ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

 

5. TAKIM PERFORMANSINI ARTTIRMA PRATİKLERİ (BOOSTING TEAM PERFORMANCE PRACTICES)

Agile takımlarının özellikleri ve takım performansını arttırmak için kullanılan araç ve teknikler ile ilgili konular ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

 

6. ADAPTİF PLANLAMA (ADAPTIVE PLANNING)

Agile tahminleme, zaman kutucukları (timeboxing), release/iterasyon planlama ile ilgili konular ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

 

7. PROBLEM BULMA VE ÇÖZME (PROBLEM DETECTION AND RESOLUTION)

Agile projelerinde problem çözme ve bulmada kullanılan araç ve teknikler, test odaklı geliştirme (Test-driven development) ve metrik analizleri ile ilgili konular ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

 

8. SÜREKLİ GELİŞİM (CONTINUOUS IMPROVEMENT)

Agile projelerinde retrospektif (geriye dönük değerlendirme), süreçlerin analizi, süreçlerin iyileştirilmesi ve bilginin paylaşımı ile ilgili konular ve bu konular ile ilgili örnek sınav sorularının çözümü ve değerlendirilmesi.

Organizasyonunda Agile proje yönetimi metodolojilerini uygulayan ve ya uygulamaya başlayacak olan yöneticiler,  Agile proje yönetimi ortamında çalışan profesyoneller, bu konudaki yetkinliğini dünya çapında geçerliliği ve prestiji olan bir sertifika ile belgelemek isteyenler, PMI-ACP® sınavı hazırlık eğitimine katılabilirler.

 

Eğitimde dokümanlar İngilizce olacaktır. Bunun sebebi, sertifika sınavının sadece İngilizce dilinde gerçekleştirilmesi ve katılımcıların kullanılan terimlere sınavda yabancılık çekmemeleri içindir.

  • Sınavla ilgili detay bilgi edinme

Süre:

3 Gün (21 Saat) / Saat: 09:30-17:30

Metot:

Konu anlatımı ve soru çözümü vardır.

PMI® akreditasyonuna sahip bu eğitime tam katılım gösterenlere, İstanbul Kurumsal Gelişim’e ait katılım sertifikaları verilecektir.  Verilecek sertifika PMI - ACP® Sınavına girmek için gerekli olan 21 saati karşılar.


Eğitimin PDU Kırılım Yapısı:

Aşağıdaki sertifikalardan herhangi birine sahip bir kişi bu eğitime katılarak aşağıdaki PDU değerlerini almaya hak kazanır.

 

Certificate Technical PDUs Leadership PDUs Strategic PDUs Total PDUs
PMP® 12,00 4,50 4,50 21,00
PgMP® 12,00 4,50 4,50 21,00
PMI-ACP® 12,00 4,50 4,50 21,00
PMI-SP® 4,50 4,50 4,50 13,50
PMI-RMP® 4,50 4,50 4,50 13,50
PfMP® 0,00 4,50 4,50 9,00
PMI-PBA® 1,50 4,50 4,50 10,50

 

ONLINE - CANLI EĞİTİMLER
8 Ekim - 10 Ekim 2021
ONLINE - CANLI EĞİTİMLER
10 Aralık - 12 Aralık 2021