"Hayatımız Proje"

SAP Activate Metodolojisi

 SAP Activate Nedir?

 

SAP Activate ile hedeflenen: Hızlıca mevcut çözümü anlamak ve uyum analizini yapmak, aradaki farkları tespit edip, bu fakları; ya çözümü (mümkün olduğu en yalın şekilde) değiştirirerek, ya da iş süreçlerini çözüme yaklaştırarak kapatmak ve en az kaynak kullanarak çözümü devreye almak.


 

Ön Kayıt FormuTeklif Al
  • * Kurumsal veya Toplu Eğitim için

SAP ACTIVATE Metodolojisi Adımları
 

1. Prepare / Hazırlan : Çözümün çalışır ve üzerinde araştırma yapılabilir bir halinin hazır olması, bu çözüm üzerinde araştırma yapabilecek kadar bilgi sahibi olunması bu aşama için kritik. 
 

2. Explore / Araştır : Bir önceki adımda hazırlanan çözüm, bu aşamada uygun içerikle ve uyarlama ile hazır durumda olmak zorunda. Başka bir deyişle çalışır ve uyarlanmış bir SAP çözümünün karşısına geçmiş ve çözümü kullanmayı bilen anahtar kullanıcı ekibinin, kendi ihtiyaçları ile çözümün ne kadar uyuştuğunu, canlı olarak sistem üzerinde görmeye çalışmalarıdır. Örnek ana veri ile süreçlerini çevirme aşaması da diyebiliriz. Tam olarak örtüşen süreçler ve aradaki farklar raporlanmalı, bu faz bitmeden, nasıl bir yaklaşımla hangi sprintler ile kapatılacağı da dokümante edilmelidir.
 

3. Realize / Gerçekleştir: Bir önceki adımda, belirlenen süreçler ve farkların kapatılma sprint adımları gerçekte kullanılacak mimari üzerinde yapılmaya başlanır. Sistem hazır edildikten ve gerekli uyarlamalar yapıldıktan sonra ana veriler sistem üzerine taşınır ve hızla test süreçleri çevrilir.
 

4. Deploy / Yayıl: Hazır edilen çözüm, işletmenin ilgili tüm bölümlerine belli bir plan içinde eğitimlerle yaygınlaştırılır, tüm işletme hazır hale getirilir, cutover süreci sonrası, çözüm devreye alınır ve destek verilmeye başlanır.

 

 

Bu yaklaşım çözüm devreye alındıktan sonra da sürekli devam eder

 

 

Proje Yöneticileri ve Uzmanları

 

Bu metodoloji ile daha etkin SAP proje yönetimi

 

1 Gün / 6 Saat

Bu eğitime tam katılım gösteren kişilere "İstanbul Kurumsal Gelişim"e ait "Katılım Sertifikası" verilecektir.