top of page
Gokrem-Tekir_Foto.jpg

Gökrem TEKİR, PMP

Anadolu Üniversite Mühendislik Mimarlık Fak. Endüstri Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği yüksek lisansını bitirdi. Açık Öğretim Fakültesi Bilgisayar Destekli Eğitim Projesinde süreç planlama ve kontrol çalışmalarında bulundu. Üniversite-Sanayi işbirliği çerçevesinde bazı firmalarda istatiksel süreç kontrolü ve benzetim konulu proje çalışmalarında danışman olarak görev aldı. Daha sonraki yıllarda, bazı özel danışmanlık ve eğitim kurumlarının düzenlediği, “Proje Yönetim Metodolojisi-Kavramları ve Uygulamaları" ve 7 senede 4 farklı versiyonu çıkan “Microsoft Project’in 1995, 1998, 2000/Central, 2002/Project Server, 2003/Project Server, 2007/Project Server, 2010/Project Server ve 2013/Project Server Kullanılmasıyla Projelerin Planlanması Yürütmesi Kontrolü ve Analizi” konulu seminerlerde eğitmenlik yaptı.

Bunun yanı sıra, pek çok sayıda firmaya Kurumsal Proje Yönetimi Danışmanlığı ve Proje Yönetim Ofisi kurmalarında katkıda bulundu. Gökrem Tekir’in danışman olarak görev aldığı çalışmalar arasında; “Sabancı Üniversitesi Açılışı”, “Bilişim Fuarı Hazırlıkları”, “Farklı Sektörlerde Proje Ofislerinin Tasarımı ve Faaliyete Geçirilmesi”, “ Microsoft Project Server’ı destek amaçlı kullanarak Proje Yönetimi Çalışmaları”, “Yeni Ürün Geliştirme”, “Verimlilik Artırma”, "E-Ticaret (e-commerce)" ve “Proje Yönetimi eğitimlerinin e-learning hale getirilmesi” gibi projeler de bulunmaktadır.

TEKİR, ABD Project Management Institute®’den PMP® (Project Management Professional®) sertifika derecelerine sahiptir. Çeşitli seviyelerde eğitim ve danışmanlık hizmeti verdiği son 2 yıl içerisinde, 100’den fazla firmaya; Proje Yönetim Metodolojisi, Süreç ve Prosedürlerinin öğretilmesi , yapmış oldukları projelerin Microsoft Project ve Microsoft Project Server ile planlanması , yürütülmesi, kontrol edilerek yönetilmesi konularında çalışmalar yapmıştır. Bu firmalar arasında; Alsim Alarko, Areva, Argela, Arsan Enerji, Assan Alüminyum, Astra – Zeneca, Bank Asya, BDDK, Beko, Best A.Ş, Bimsa, Bosch, BP, Citibank, Çalık Holding, Data Teknik, Denizbank, DHL, Digiturk, Eczacıbaşı Holding, Ekol Logistik, Erenco, Eureko Sigorta, Evyap, Fabeks, Fenerbahçe Koleji, Feza Gazetecilik, Fiba Holding, Fritolay, Ford Otosan, Garanti Teknoloji, Halk Bankası, Havelsan, HSBC, Innova, İMKB, İstanbul Ulaşım A.Ş, Kibar Holding, Koç Sistem, Koç Üniversitesi, Kuveyt Türk, Mercedes – Benz, Metro, Odeon Tours, Okyanus Grup, Petkim, Pfizer, Philip Morris, Praktiker, Sabancı Holding, Türksat, SFS, Sistem Reklamcılık, Soyak İnşaat, Şişecam, Tagsoft, TAV, TEB, Temsa, TMSF, Tofaş, Tübitak, Türk Telekom, Turkcell, Ülker, Volkswagen, Yıldız Gemi...

TEKİR, merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute®’un üyesi olup, bu kurumdan PMP® (Project Management Professional®) sertifikasına sahiptir.

TEKİR, halen İstanbul Kurumsal Gelişim bünyesinde Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları , Proje Yönetimi Sertifika Programı, PMP® (Project Management Professional®) Sınavı Hazırlığı ve Microsoft Project Kullanarak Başlangıç ve İleri Düzey Proje Yönetimi Uygulamaları  konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Gökrem TEKİR tarafından verilen her eğitim, PMI® tarafından onaylanmıştır ve kendisi PMI®'ın Authorized Training Partner (ATP) eğitmenidir. Bilgilere, PMI® Education Provider portalından ulaşabilirsiniz.

bottom of page