"Hayatımız Proje"

Tübitak Uzay

Tübitak Uzay

 

TÜBİTAK UZAY - Bilgi Teknolojileri ve Elektronik Araştırma Enstitüsü 1985 yılında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan bir protokolle, Ankara Elektronik Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü adı altında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüsünde kurulmuştur.  1991 yılında proje bazlı yapılanmaya giden Enstitünün çalışma alanları genişletilerek 1995 yılında ismi Bilgi Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (BİLTEN) olarak değiştirilmiştir. 2006 yılında ise Enstitünün ana çalışma alanı uzay teknolojileri olarak belirlenmiş ve Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü adını almıştır.

 

 

TÜBİTAK UZAY, Türkiye'nin uzay teknolojileri konusunda gelişimini sağlamak, uzay teknolojileri ve ilgili alanlarda güncel araştırma konularını ortaya koymak, çözümlemek ve çözümlenmesine yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir araştırma, teknoloji geliştirme ve uygulama kuruluşudur.

 

 

TÜBİTAK UZAY, dünyadaki gelişmeleri izleyerek, uzay teknolojileri alanında öncü olmak ve ülkemizin teknolojik bağımsızlığını sağlamak amacını göz önünde tutarak, uzay teknolojileri, elektrik, elektronik ve yazılım alanlarında araştırma, geliştirme ve uygulama projeleri yürütür. Tübitak Uzay proje yönetimi eğitimlerinde İstanbul Kuurmsal Gelişim'i tercih ediyor.

 


Aralık 2014

Proje Yönetimi Sertifika Programı

 

Tarih: 03 - 04 - 05 - 06 - 07 Aralık 2014

Eğitmen: Gökrem TEKİR, PMP®, REP

Danışmanlar