"Hayatımız Proje"

İnci Holding

İnci Holding

İnci Holding’in temeli, Cevdet İnci'nin ilk şirketi İNCİTAŞ ile 1952 yılında atılmıştır. Cevdet İNCİ; çalışkanlığı, işe olan tutkusu ve azmi ile çıktığı yolda, o yıllarda hayal bile edilemeyen jant üretiminin temellerini 1968 yılında attı. İlk ortaklığı olan Jant Sanayi Adi Komandit Şirketi‘nde büyük presle jant göbeği üreterek işe başladı.

 

Almanya’dan ithal ettiği jant kasnaklarına göbeklerin basılmasıyla ilk jantları üretti. 1968 yılının ortalarına doğru şirket, hem jant kasnağını, hem de jant göbeğini üretebilecek düzeye erişti.

 

Cevdet İNCİ’nin geliştirdiği proje ile jant kasnağı yapımında kullanılan role makinesi, kendi atölyesinde yapıldı. Cevdet İNCİ, bu dönemde karşılaştığı her türlü zorluğu aşarak, lastik ve otomotiv yedek parçaları ticareti ile başladığı çalışma yaşamını üretici kimliğiyle sürdürdü.

 

%100 Türk sermayesiyle kurulan ve toplumdan aldığını topluma verme ilkesiyle, gerçekleştirilen İnci Holding sanayi faaliyetleri, Türk ekonomisinin gelişimine paralel, örnek bir başarı öyküsüdür. 63 yıl önce otomotiv yedek parçası üretme ve 47 yıl önce de jant üretme iddiasıyla çıkılan yolda, İNCİ HOLDİNG bugün: 2400 çalışanı, 15 şirketi, ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayi olmak üzere 5 sektörde faaliyet göstererek, son 10 yılda ülke büyümesinin üzerinde her sene ortalama %15 büyüyerek yarattığı katma değer ile ülkemize katkıda bulunmaya devam etmektedir.İnci Holding, çalışanlarının proje yönetimi eğitimleri için İstanbul Kurumsal Gelişim'i tercih ediyor.


Şubat 2013

Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları

 

Tarih: 01 - 02 Şubat 2013

Eğitmen: Gökrem TEKİR, PMP®, REP

Danışmanlar