"Hayatımız Proje"

Hyundai

Hyundai

 

Türk tüketicisi, Hyundai markasıyla ilk olarak 1990 yılında Kibar Holding’in Türkiye distribütörü olmasıyla tanıştı. Hyundai, kısa bir süre içinde önemli bir başarıya ulaştığı Türkiye pazarının yüksek potansiyelini ve Avrupa’ya yakın olan konumunu göz önüne alarak denizaşırı ülkelerdeki ilk üretim merkezini Türkiye’de kurma kararı aldı. İzmit’te, 25 Eylül 1995’te temeli atılan ve rekor bir sürede tamamlanıp 1997 yılının Temmuz ayında seri üretime başlayan Hyundai Assan Fabrikası, 20 Eylül 1997’de gerçekleştirilen törenle açıldı. Fabrika, İzmit-Alikahya beldesinde 1 milyon m²’lik mevcut alana, 233 bin m²’lik fabrika sahasına ve 108 bin m²’lik kapalı alana sahip. İlk etapta 180 milyon dolarlık yatırımla kurulan fabrikanın, şu an 200 bin adetlik üretim kapasitesi bulunuyor.

 

 

Hyundai Assan İzmit Fabrikası, Türk işçilerin emeğiyle başta Türkiye ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm bölge için üretilip ihraç edilen A segmentindeki i10 ve B segmentindeki i20 modeliyle Hyundai Motor Company’nin Avrupa’ya açılan kapısı olarak büyük bir önem taşıyor. Bugüne kadar 1 milyonun üzerinde araç üreten Hyundai Assan Fabrikası’nda saatte ortalama 36 araç üretilmekte ve günlük toplam üretim yaklaşık 520 adedi bulmaktadır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’nin uygulandığı Hyundai Assan Fabrikası’nın ürettiği i10 ve i20’ler, global üretim merkezleri gibi en üst seviyede üretim kalitesini taşıyor.

 

 

2015 yılının Hyundai Assan için özel bir anlamı var. Türk tüketicisiyle ilk kez 1990 yılında tanışan Hyundai Assan, Türkiye’de 25 yılını coşkuyla kutluyor. Bu süre zarfında kalitesinden asla ödün vermeden her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan Hyundai Assan, bugün ülkemizin en önemli isimlerinden biri olmayı başardı. Modern Premium felsefesi çerçevesinde ürün yelpazesini her geçen gün daha da geliştirmeye ve tüm modelleri için uygun satış ve satış sonrası avantajları sunmaya devam edecek.

 

 

Hyundai, çalışanlarının proje yöntimi eğitimleri için İstanbul Kurumsal Gelişim'i tercih ediyor.

 


Mayıs 2013

Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları

 

Tarih: 23 - 24 Mayıs 2013

Eğitmen: Gökrem TEKİR, PMP®, REP

Danışmanlar