"Hayatımız Proje"

Esgaz

Esgaz

1990 ylında Eskişehir O.S.B.' ye doğalgaz verilmesi amacıyla Ana İletim Hattı' ndan alınan bağlantı hattının yapımına başlandı. O.S.B., bu hat ile Eylül 1990 tarihinden itibaren doğal gaz almaya başlamıştır ki bu Eskişehir'in doğal gazla tanışması anlamına gelmektedir.  1990' da başlayan alt yapı çalışmaları 2002'ye kadar devam etti. Bu tarihte özelleştirme kapsamına alınan ESGAZ 2004'e kadar yatırımlarına ara verdi.

 

2004 yılında Kolin İnşaat ve Turizm A.Ş. 'ye devredilen ESGAZ Şehir İçi Doğal Gaz Dağıtım ve Taahhüt A.Ş. kaybedilen zamanı telafi etmek ve en kısa sürede doğal gaz kullanımını yaygınlaştırarak Eskişehir'in de diğer gelişmiş kentler gibi modern bir çehreye kavuşması ve çevre kirliliğinin önlenmesi için kolları sıvadı. Bu doğrultuda, yeni altyapı yatırımları planlayan ve çalışmalarına hız veren ESGAZ ayrıca tüm bilgi işlem altyapısını müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için değiştirmeye başladı.

 

2008 Nisan Ayında başlatılan yatırımlar ile ESGAZ A.Ş. Türkiye'de bir ilke imza atarak Eskişehir'in imar çalışmaları tamamlanmış bütün cadde ve sokaklarına doğal gaz hizmetini ulaştırmayı başarmıştır. Ayrıca Nisan Ayında başlattığı Abonelik Kampanyası ile 22 bin olan hedefini aşarak 28 bin 811 yeni aboneyi doğal gaz konforuyla tanıştırmış ve yıl sonunda toplam 250 bin aboneye ulaşmıştır.

 

Esgaz, çalışanlarının proje yönetimi eğitimleri için İstanbul Kurumsal Gelişim' i tercih ediyor.


Nisan 2016


Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları

 

Tarih: 18 - 19 Nisan 2016

Danışman: Ali OTURAKLI, PMP®, REP

Danışmanlar