"Hayatımız Proje"

Samsun Yurt Savunma

Samsun Yurt Savunma

1998 yılında "Doğu Karadeniz Silah Projesi" kapsamsına, Projenin Samsun ayağı olarak dâhil olan Samsun Yurt Savunma Sanayi ve Ticaret A.S. (SYS), bugün sistem tasarımı ve üretimi konusunda Türkiye’de Savunma Sanayinin önemli kuruluşlarından biridir.

Üretim hattından önce Ar&Ge Departmanını kuran SYS, ilk olarak “Canik” markalı yarı otomatik silahını tasarlamış ve üretimlerine başlamıştır. SYS tarafından üretilen “Canik” markalı silahlar, 4 ayrı kıtaya ihraç edilmekte ve dost ülkelerin güvenlik kuvvetlerinin de hizmetlerine sunulmaktadır. SYS üretiminin %70 ini  direkt ve dolaylı olarak ihrac etmektedir.

Bugün SYS, Samsun Organize Sanayinde 7.000 metrekare kapalı alandan oluşan, ileri teknoloji ürünü makine ve teçhizatlar ile donatılmış modern tesislerinde üretimlerini yapmaktadır. İlk olarak 2005 yılında, MKE Kurumu için otomatik tüfek, bomba atar ve keskin nişancı tüfeği parçalarının üretimi ile Türk Savunma Sanayine açılan SYS, şuan ASELSAN, TAI, ROKETSAN ve MTU GmbH için ayrıcalıklı bir ortak konumunda, proje tabanlı üretimler yapmaktadır.

Tesis Güvenlik, AQAP 2120, AS9100 ve ISO 9000 standartlarını karşılayan kalite ve güvenlik sistemi ile üretimlerini yapan SYS, Dünya ve Türkiye’deki büyük projelerde yer almaya devam edecek ve Samsun olarak büyük hedeflere ulaşmada kendine düşün görevi en iyi şekilde yerine getirecektir.

Samsun Yurt Savunma, proje yönetimi konulu eğitimleri için "İstanbul Kurumsal Gelişim"i tercih ediyor.


Mayıs 2017

Proje Yönetimi Metodolojisi ve Uygulamaları

Tarih:
29 - 30 Mayıs 2017

Danışmanlar