top of page

Hakkımızda

İstanbul Kurumsal Gelişim (İKG), 23 yıldır Türkiye’nin önde gelen firmalarına Proje Yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Vizyonu, proje yönetimi konulu eğitim ve danışmanlık hizmetlerinde sürekli tercih edilen bir kurum olmaktır. Bu amacı gerçekleştirmek için proje yönetimi dalında uzmanlığını ve araştırmalarını her geçen gün daha da arttırmak ve elde ettiği bilgi birikimini eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle paylaşıma açmak gayretindedir.


 Geçirilen 23 yıllık sürede İstanbul Kurumsal Gelişim 2.000’den fazla firmadan 50.000’den fazla katılımcıya eğitim hizmeti vermiştir. Eğitim sektöründe çalışmalarına ilk olarak İTÜ Vakfı bünyesinde başlamış daha sonra 2003 yılı başında bağımsız bir şirket olarak sektörde yer almıştır. 


 İKG, Proje Yönetimi alanında dünyaca kabul gören Project Management Institute® (PMI®) tarafından akredite edilerek, öncelikle Registered Education Provider (R.E.P.) belgesini almıştır. Ardından Kasım 2005 itibariyle GLOBAL R.E.P. unvanına sahip olmuştur. 

 

R.E.P. unvanı almaya hak kazanan İstanbul Kurumsal Gelişim’in tüm eğitim içerikleri, eğitim dokümanları, eğitmenlerin yetkinlikleri (Project Management Professional® - PMP® unvanları), referansları, hizmet kalitesi akreditasyon sürecinde ayrıntılı olarak incelenmiştir. 

 

22 Temmuz 2020'de ise İKG yine bir ilke imza atarak, Project Management Institute® (PMI®) tarafından onaylanan Türkiye'nin İLK Premier Authorized Training Partner (ATP) eğitim kurumu olmuştur.
 

İKG, gerçekleştirdiği açık kurs ve kuruma özel çeşitli eğitimlerinin yanı sıra, proje yönetimi alanında en kapsamlı içerik ile Türkiye’nin ilk “Proje Yönetimi Sertifika Programı” nı düzenleyen eğitim kurumu olmuştur. Bugüne kadar düzenlediği “Proje Yönetimi Sertifika Programları” nın sayısı 300’ü aşmıştır. Bu programda katılımcılara, tüm dünyada kabul görmüş PMI® metodolojisi, vaka çalışmalarıyla zenginleştirilerek sunulmaktadır.  Farklı sektörlerde iş deneyimine sahip uzman danışman kadrosu, aktarılan bilgilerin iş hayatında nasıl kullanılabileceğini örneklerle göstermektedir.

Vizyonumuz
 

Proje Yönetimi alanında, eğitim ve danışmanlık sektöründe sürekli tercih edilen kurum olmak.

Misyonumuz

Proje Yönetimi alanında uzmanlığımızı ve araştırmalarımızı her geçen gün daha da arttırmak ve elde ettiğimiz bilgi birikimini paylaşıma açmak.

Hedeflerimiz

Eğitim ve danışmanlık konularımız dahilinde, dünyaca tanınan ve saygı gören bir kurum olmak. Proje Yönetimi başta olmak üzere, şirketlerde uygun metodolojilerin kullanılmasını sağlamak. Şirketlerin, uzmanlık alanlarımızla ilgili konularda verimli ve üretken çalışmalar yapmalarına katkıda bulunmak. Şirketlerde çalışan proje yöneticilerinin PMP® (Project Management Professional®) sertifikasına sahip olmaları yönünde destek olmak.

İlke ve Değerlerimiz

Kaliteden feragat etmeme, müşteri odaklılık, etik değerlere uygun bir çalışma zihniyeti, yenilikçilik, çalışkanlık.

Farkımız

20 yıllık Proje Yönetimi Eğitimi deneyimine sahip olmak.

Türkiye'nin PMI® tarafından onaylanan ilk Premier Authorized Training Partner (ATP) kurumu olmak.

Proje Yönetimi sertifika programlarını, Türkiye’de başlatan ilk kurum olmak.

Kurum ihtiyaç ve beklentilerine paralel eğitim ve danışmanlık programları oluşturmak.

Yapılan çalışmaların başarısını ölçüp takibini gerçekleştirmek.

bottom of page