top of page

PMI® Yetkili Eğitim Ortağı

Premier Authorized Training Partner (ATP)

Premier Authorized Training Partner (ATP), Proje Yönetimi eğitimi sağlayan kurumlara PMI® tarafından verilen sertifikadır. Bir kurum Premier ATP unvanını kazandığı zaman, şu konularla ilgili olarak PMI® tarafından denetlenen kalite kıstaslarını sağladığını göstermiş olur:

 

  • Şirketin organizasyon olarak yapısının ve çalışmasının kalitesi

  • Şirketin eğitmenlerinin kalitesi   

  • Şirketin sunduğu eğitimlerin kalitesi

 

Biz Premier ATP olarak ne kazandık, kişiler bizden eğitim alarak ne kazanacaklar?

 

  • PMP® Sınavına Hazırlık eğitimini veren eğitmenlerimiz, PMI®’ın “Authorized Training Partner Train the Trainer – PMP® Exam Prep” sürecini tamamlamış ve ilgili sınavı başarı ile geçmiş ve eğitmen rozeti kazanmışlardır. Sizleri, PMP® Sınavına hazırlayabilme yetkinlikleri PMI® tarafından onaylanmıştır.  PMI®, “Authorized Training Partner” programı çerçevesinde eğitmen rozeti kazanmış olan kişilere, “PMI® sertifikası hedefleyen ve PMI® uygulamalarını kullanan kişilerin ve PMI® paydaşlarının profesyonel gelişimlerinin desteklenmesi” konusunda yetki vermiş olur.

 

  • PMP® Sınavı Hazırlık eğitimlerimiz, PMI®’ın ATP’lere sağladığı kurs programı doğrultusunda hazırlanmıştır. PMP® Sınavına Hazırlık kursu veren ATP onayı almış şirketler, PMI® lisansına sahip ve PMI® tarafından hazırlanmış olan, PMP® kursu ile ilgili şu malzemelere ulaşabilirler: örnek sorular, sınava çalışma kitabı, örnek proje dokümanları, öğretici videolar, vs. Bizden eğitim alan katılımcılar, kendilerine verilecek olan şifreyi kullanarak, ilgili web sayfasından bu malzemelere ulaşabilirler. Bu şifrenin geçerlilik süresi bir senedir.

 

  • PMI® yetkilileri Copyright konusunda hassas davranacaklarını belirtmektedirler. Bu sebepten dolayı, Copyright kuralları ile uyumlu bir şekilde çalışan bir kuruluştan Proje Yönetimi ve/veya  PMP® eğitimi almanız önem arz etmektedir.

 

  • PMI® yetkilileri, Premier ATP’den alınan bir kursun, eğitim denetimine tabi tutulmayacağını açıklamıştır. 

  • Premier ATP olan bir kurumdan PMP® eğitimi alanlara, PMI'ın hazırladığı "Cloned Question"lara ulaşma ayrıcalığı ve PMP® sınavı başta olmak üzere PMI'ın diğer sınavlarında da indirim hakkı verilmiştir. 

 

İstanbul Kurumsal Gelişim, 22 Temmuz 2020 tarihi itibari ile Türkiye’de PMI tarafından onaylanan ilk Premier Autorized Training Partner (ATP) eğitim kurumu olmuştur. 

 

Böylece;

  • PMP® Sınav Hazırlık eğitimini veren eğitmenlerimiz, PMI®’ın “Authorized Training Partner Train the Trainer – PMP® Exam Prep” sürecini tamamlamış ve ilgili sınavı başarı ile geçmişlerdir. Sizleri, PMP® Sınavına hazırlayabilme yetkinlikleri PMI® tarafından onaylanmıştır.  

  • PMP® Sınavı Hazırlık eğitimlerimizde direkt olarak PMI®’ın sağladığı kurs içeriği kullanılacaktır.

 

2 Ocak 2021 tarihi sonrasındaki sınavlar için Authorized Training Partner (ATP) olan kurumların, her bir katılımcı için PMI’a 99 USD ödeme yapması gerekmektedir.  Bu sebeple, PMP® eğitimimize katılan (in house eğitimler dahil), her bir kişi için 99 USD** + 10 USD (hizmet bedeli) olmak üzere toplam 109 USD ek ücret alınacaktır. Bu ek ücret, “PMI Üyelik Ücreti” DEĞİLDİR.

 

**PMI® tarafından yetkilendirilmiş eğitmenlerimiz; alınacak bu ek ücret ile pmi.org üzerinden sizin adınıza özel bir alan açılması için gerekli sistem girişlerini yapacaklardır. Bu özel alanda, PMP® sınavı için PMI tarafından hazırlanan dokümanlar ve sorular yer alacaktır. Bu sisteme dahilinde, adına özel alanı olan kişilerin sınav başvurusunda, eğitim kısmı denetimden muaf tutulacaktır. Tüm bu avantajlar sadece ATP olan firmadan eğitim alan kişiler için gerekli olacaktır.

 

Aşağıdaki linkten PMI® ATP kurumlara ulaşım sağlayabilirsiniz.

https://atp.pmi.org/provider-directory

bottom of page